Kupno samochodu od syndyka

Jakub Ostrowski02 sierpnia 20153 komentarze

Czy taka transakcja jest bezpieczna?!

Odpowiedź jest tylko jedna! Oczywiście, że tak!

Jeśli spotkaliście ciekawą ofertę kupna samochodu od syndyka masy upadłości, warto to rozważyć.

Prawo upadłościowe i naprawcze w zakresie sprzedaży ruchomości wchodzących w skład masy upadłości odsyła do przepisów regulujących sprzedaż w postępowaniu egzekucyjnym. Dokonując kupna ruchomości np. samochodu od syndyka uzyskujesz prawo własności niezależnie od zakresu prawa własności jakie przysługiwało poprzedniemu właścicielowi.

Musisz wiedzieć, że kupując samochód, który wchodzi w skład masy upadłości stajesz się jego właścicielem bez żadnych obciążeń. Jeżeli na samochodzie ustanowiony jest np. zastaw czy prawo użytkowania to w momencie nabycia przez Ciebie takiego samochodu wszystkie te prawa automatycznie wygasają. Warto żebyś wiedział też, że w przypadku takiego rodzaju kupna nie przysługują Ci roszczenia z tytułu rękojmi za wady.

Od siebie mogę dodać, że nabyty w ten sposób samochód musi być odebrany od syndyka natychmiast, oczywiście po dokonaniu zapłaty.

Jeżeli podczas próby zarejestrowania nabytego samochodu napotkasz problemy w Wydziale Komunikacji, np. Urzędnik nie będzie chciał zarejestrować Ci samochodu z uwagi na ustanowiony zastaw, zadzwoń do syndyka i poproś go o pomoc. Uspokajam, nie ma powodów do paniki.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 886 523 359e-mail: biuro@kancelaria-ostrowski.eu

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Tomasz 4 lipca, 2017 o 09:32

Witam
Mam pytanie czy pracownik spółki akcyjnej, której sąd ogłosił upadłość likwidacyjną, zatrudniony przez syndyka po ogłoszeniu upadłości może kupić samochód od syndyka np. w drodze przetargu?czy są jakieś inne opcje?

Odpowiedz

Jakub Ostrowski 4 lipca, 2017 o 09:35

Panie Tomaszu uważam, że może kupić, ale już w jakim trybie to zależy od syndyka. Podstawowa forma sprzedaży w postępowaniu upadłościowym to przetarg, ale zakładam, że w przypadku ruchomości, tj. samochodów syndyk ma zgodę na sprzedaż z wolnej ręki – wtedy należy zapoznać się z zaproszeniem do składania ofert i złożyć ofertę spełniającą wymagania.

Odpowiedz

simplyrent 20 listopada, 2017 o 18:21

Właśnie takich wskazówek szukałem. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kancelaria-ostrowski.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: