Restrukturyzacja – od czego zacząć

Jakub Ostrowski        19 maja 2018        Komentarze (1)

Podczas spotkań z Klientami, gdzie przewodnim tematem jest restrukturyzacjach ich przedsiębiorstw, wymagam podania wielu informacji. W większości pierwsze spotkanie kończy się na zanotowaniu przez zainteresowanego listy zagadnień, które moim zdaniem należy omówić.

Postanowiłem pomóc Ci w przygotowaniu się do takiej rozmowy.

Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o prowadzonym biznesie? W takim razie, sprawdzam:

  1. opis prowadzonej działalności;
  2. opis aktualnego stanu przedsiębiorstwa;
  3. analiza zatrudnienia;
  4. przyczyny trudnej sytuacji;
  5. opis najpilniejszych potrzeb;
  6. zestawienie składników majątku;
  7. zestawienie wierzytelności/zobowiązań;
  8. analiza finansowa;
  9. przedstawienie zwięzłego pomysłu na odbudowę firmy.

Jeżeli potrafisz odpowiedzieć na powyższe zagadnienia to znaczy, że wiesz na czym Ci zależy, a proces restrukturyzacji może Ci pomóc złapać wiatr w żagle.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Piotr Czerwiec 7, 2018 o 10:44

Świetnie, bardzo dobry wpis. Bardzo duża liczba osób prowadzących własne działalności nie zdaje sobie sprawy jak ważne są niektóre aspekty takowego biznesu. Z powyższych punktów zdecydowanie najważniejszym z nich jest chyba analiza finansowa. Niektórzy też nie zdają sobie sprawy do końca na co ich stać a co muszą sobie odmówić.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kancelaria-ostrowski.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: