Zaproszenie do złożenia oferty na nabycie udziałów w sp. z o.o.

Jakub Ostrowski10 maja 20232 komentarze

Syndyk masy upadłości Krystyny Boczek i Sławomira Boczka sprzeda z wolnej ręki w drodze wyboru najkorzystniejszej oferty składniki masy upadłości stanowiące prawa majątkowe w postaci:

50 udziałów o łącznej wartości 5.000,00 zł w SK Developer Sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Lublinie, KRS: 0000625815 – za najwyższą do uzyskania cenę.

Oferty w zamkniętych kopertach z adnotacją „oferta na zakup udziałów w SK Developer Sp. z o.o.” należy składać do dnia 24 maja 2023 r. (liczy się data wpływu do kancelarii) na adres: Czechowska 3/19, 20-072 Lublin. Warunkiem niezbędnym nabycia własności jest uiszczenie całej ceny, najpóźniej na dzień poprzedzający dzień przeniesienia własności.

Bliższe informacje na temat oferowanych przedmiotów sprzedaży można uzyskać pod numerem telefonu 81 479 91 41. Syndyk zastrzega sobie prawo odstąpienia od sprzedaży bez podania przyczyn.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Artur 10 maja, 2023 o 19:36

  Proszę wyjaśnić, jaki jest sens kupować udziały w upadłej spółce, jak na tym da się zarobić?

  Odpowiedz

  Błażej Sarzalski 23 października, 2023 o 13:49

  No zarobić się na tym nie da, ale obowiązkiem syndyka jest dokonanie upłynnienia majątku upadłego. Trzeba więc jakoś do tego podejść. Mnie jednak zastanawia tutaj zupełnie inna kwestia, a mianowicie przepis art. 182[1] Kodeksu spółek handlowych, niedawno wprowadzony zresztą, który zakazuje oferowania udziałów w spółce nieoznaczonemu adresatowi.

  Czy syndyka obowiązują tego typu ograniczenia? Bo przepis jest co do zasady niejasny, pozbawiony sankcji i nie wskazujący kto jest objęty zakazem, więc wykładnia może być zasadniczo taka, że wszyscy… spółka, wspólnicy… nie wyłączając syndyka.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis: