Osobiście uważam, że oferowana pomoc w ramach tarczy antykryzysowej to za mało dla większości przedsiębiorców. Nie namawiam do rezygnacji ze skorzystania z oferty pomocowej państwa, ale warto rozważyć wszystkie możliwości, których wdrożenie pomoże uniknąć bankructwa.
Oprócz tarczy antykryzysowej ustawodawca od 2016 roku proponuje postępowania restrukturyzacyjne, których celem jest ochrona przed upadłością.
Rok 2020 będzie znacznie trudniejszy dla polskiej gospodarki niż lata ubiegłe, co także znajdzie odzwierciedlenie w większej liczbie restrukturyzacji.
W 2019 roku sądy uwzględniły 445 wniosków o otwarcie postępowań restrukturyzacyjnych, to więcej o 28 niż w 2018 roku.
Jak widzicie jeszcze bez epidemii tendencja była wzrostowa.
Jaki wynik zanotujemy w 2020 roku? Nikt tego jeszcze nie wie, ale warto mieć świadomość, że z każdej sytuacji jest wyjście.
Wiem, że możesz mieć już dość czytania na temat tego, co możesz zrobić, żeby uniknąć kryzysu w Twojej firmie, dlatego tym razem zapraszam Cię do wysłuchania krótkiego nagrania z rozmowy, w której starałem się wyjaśnić różnice między tarczą antykryzysową, a postępowaniem restrukturyzacyjnym.
Jakub Ostrowski
adwokat
doradca restrukturyzacyjny
***
Kupno nieruchomości od syndyka cz.1
Kilka dni temu pisałem o bezpieczeństwie tranksakcji kupna samochodu od syndyka – oczywiście miałem/mam na myśli samochód wchodzący w skład masy upadłości.
Wziąłem za przykład samochód, ale takie same regulacje dotyczą całego katalogu ruchomości.
Zastanawia Cię czy równie bezpieczna jest transakcja kupna nieruchomości od syndyka [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }