Mam nadzieję, że dzisiejszym wpisem uda mi się zobrazować Ci sytuację, po której podejmiesz odpowiednie decyzje, albo będziesz wiedział, że szybkie reagowanie i działanie stanowi dużą część oczekiwanego sukcesu.
Zapewne nie raz byłeś chory. Walczysz na różne sposoby, starasz się zapobiec rozwojowi choroby, kupujesz pseudo leki, które dają ukojenie, ale tylko na chwile.
Nie wyzdrowiałeś? Dalej jest tak samo? Nie?!
Jest gorzej!
Pozwoliłeś, aby choroba się rozwinęła. Nie jesteś w stanie już sam sobie pomóc.
Wreszcie – zmuszony sytuacją – idziesz do lekarza.
Antybiotyki, zwolnienie, powikłania i cała plaga tego, co najgorsze.
Dalej chyba nie muszę opisywać, doskonale wiesz jak jest.
Też wiesz, że w zależności od rodzaju choroby konsekwencje są bardzo zróżnicowane.
Czasami pacjenta po długim leczeniu i terapii udaje się odratować, czasami trzeba mu pomóc odejść godnie i bezboleśnie, no nie da się już nic zrobić.
Zastanawiasz się co prawnik może wiedzieć o medycynie? Myślisz: Pewnie niewiele!
Ale podobieństwo pomiędzy zawodem prawnika a lekarza jest bardzo zauważalne!
W wielkim skrócie. Jesteś chory: szybko reagujesz, idziesz do lekarza i zapewne w większości przypadków obejdzie się bez antybiotyków czy innych mocno ingerujacych zabiegów.
To co teraz napisze jest bardzo ważne, chciałbym żebyś to zrozumiał.
Twoje przedsiębiorstwo też żyje! Dziwne?
Absolutnie nie!
Posatram Ci się to wytłumaczyć na zasadzie porównania.
Jeżeli masz kłopoty finansowe, proszę Cię nie czekaj, bo cud się nie zdarzy, nie wygrasz w lotka ( a grasz w ogóle? ), nie dostaniesz spadku od zamożnej cioci i nie zdarzy się cała reszta tych szczęśliwych filmowych historii!
Bierz sprawy w swoje ręce. To Twoje przedsiębiorstwo. Działaj póki to Ty możesz nad tym zapanować.
Tak, wiem. Pomyślałeś: zawsze kiedy mi nie wyjdzie złożę wniosek o upadłość i zacznę wszystko od nowa. Nic bardziej mylnego. Osoby sprawujące funkcję syndyka w postępowaniach likwidacyjnych to zazwyczaj bardzo mili ludzie, ale działają na podstawie przepisów prawa, a jaki jest jeden z głównych celów postępowania liwkidacyjnego? Dokładnie, tak jak sama nazwa wskazuje: likwidacja majątku upadłego. Twojego majątku.
Obrazowo:
stół operacyjny i pacjent z nowotworem złośliwym = upadłość likwidacyjna – nie masz żadnego wpływu na efekt finalny…
szybka reakcja medyczna przy pierwszych objawach = postępowanie restrukturyzacyjne – żyjesz, działasz, zarządzasz, wychodzisz z choroby/kłopotów finansowych!
Nie czekaj i nie odkładaj rozwiązania swoich problemów finansowych na później. Działaj! Teraz! Bo z przedsiębiorstwem jest jak z człowiekiem! Żyje! Od Ciebie zależy jak długo i z jaką satysfakcją!
Rozumiesz?
Zakładam, że jesteś rozsądnym przedsiębiorcą. Wybór należy tylko do Ciebie, albo Twoje przedsiębiorstwo będzie żyło albo diagnoza będzie katastrofalna.
ps.
Nie ważne czy jesteś konsumentem czy prowadzisz jedoosobową działalność gospodarczą, czy zarządzasz dużą spółką prawa handlowego. Ważne, że chcesz coś naprawić i działasz szybko.
{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }
Bardzo podoba mi się porównanie zawodu prawnika do lekarza. Często się na tę analogię powołuję kiedy wskazuję jak ważna jest specjalizacja. Są prawnicy, którzy wezmą każdą sprawę, choćby się na niej nie znali. To tak jakby ginekolog podjął się operacji kardiologicznej. Przy tym o błędach medycznych głośno jest w mediach, w przeciwieństwie do błędów prawników, którzy „zabili firmę”.
Pozdrawiam