Postępowania restrukturyzacyjne – Lublin

Jakub Ostrowski08 stycznia 2017Komentarze (0)

Mój Drogi Czytelniku, 2016 rok był pierwszym w jakim obowiązywało nowe prawo umożliwiające wszczęcie czterech rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Bazując na danych ujawnionych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym odnotowano 212 rozpoczętych postępowań.

Najwięcej postępowań restrukturyzacyjnych otwarto w woj. mazowieckim (39) i śląskim (38), woj. lubelskie (12).

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą to najczęstsze podmioty wybierające postępowanie restrukturyzacyjne w 2016 roku.

Znaczna większość dłużników w 2016 roku wybrała przyspieszone postępowanie układowe. Na drugim miejscu jest postępowanie sanacyjne.

Budownictwo, przetwórstwo przemysłowe oraz handel hurtowy i detaliczny to działy gospodarki, którymi zajmują się przedsiębiorcy wybierający postępowania restrukturyzacyjne w 2016 roku.

Statystki wskazują, że tendencja z miesiąca na miesiąc jest większa i tak w ostatnich dwóch miesiącach 2016 roku utrzymuje się na poziomie 30 postępowań. Prawo restrukturyzacyjne pomimo obowiązywania już przez ponad rok dopiero raczkuje ale budzi coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców. W mojej ocenie to bardzo dobry znak. Możliwości jakie daje właśnie prawo restrukturyzacyjne to mechanizm uzdrowienia i uratowania przedsiębiorstwa przed upadłością – jakie możliwości? To wszystko zależy od Ciebie.

Jeżeli jesteś zagrożony niewypłacalnością nie czekaj, bo nie masz na co. Zacznij działać i podejmij procedurę restrukturyzacyjną. Odbyłem już wiele spotkań w zakresie postępowań restrukturyzacyjnych z potencjalnymi dłużnikami. Wnioski, jakie się nasuwają to permanentny brak kultury prowadzenia biznesu objawiający się w ciągłym czekaniu na szóstkę w lotka. Wygranej nie ma, koszty prowadzenia działalności są większe niż zyski, pojawiają się postępowania o zapłatę (a przecież to kolejne koszty), komornicy (kolejne koszty), zabezpieczenia np. poprzez ustanowienie hipoteki przymusowej, blokada rachunków bankowych itp.

Czy wiesz, że masz tylko 0,0000072% szans, że wygrasz szóstkę w lotka. Wybierając restrukturyzację w odpowiednim czasie Twoje szanse na utrzymanie przedsiębiorstwa nieporównywalnie wzrastają.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Jakub Ostrowski w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: